Zelené stěny nabízejí téměř neomezené možnosti designu. Díky odlišné struktuře, tvaru a barevnosti jednotlivých rostlin je možné vytvořit oddělené barevné plochy s plynulými přechody i pestrobarevné ornamenty tvořené vícero druhy kontrastních rostlin. Takto vzniká dynamický funkční obraz dotvářející celkový design daného prostoru.
Zelená stěna není náročná na realizaci. Potřebujeme především vybrat vhodné místo pro ozelenění – již existující nosnou stěnu nebo místo, kde ji chceme nově postavit. Dále je nutné zajistit přívod a odvod vody a elektřiny. Samotná konstrukce stěny je rychlá, trvá pouze několik týdnů.
zelené stěny v interiéru
V interiérech design není závislý na světelných a klimatických podmínkách. Může tak být použita široká škála rostlin, včetně exotických druhů. Zelené stěny se v interiéru mohou stát působivou dominantou nebo mohou pomoci originálně rozdělit prostor. Díky tvarovatelnému systému navíc můžeme ozelenit nejen svislé stěny, ale také zakřivené plochy.
zelené stěny v exteriéru
V exteriéru je design podmíněn světelnými a klimatickými podmínkami. Ty však můžeme také využít pro zajímavé efekty. Rostliny přizpůsobují svoji barvu a dobu květu měnícím se ročním obdobím. Díky tomu může vzniknout působivý design proměnlivý v čase. Zároveň lze v exteriéru použít i větší rostliny, včetně různých druhů keřů.
Zelené stěny jako architektonický prvek:
Zvuková izolace
Zelená stěna zvyšuje neprůzvučnost Vašich zdí a vylepšují akustiku v interiéru, protože rostliny i substrát zvuk pohlcují, a tím odstraňují dozvuk.
Okysličování
Rostliny díky fotosyntéze pohlcují oxid uhličitý a produkují kyslík. Pokryjeme-li jimi celou stěnu, mají významný vliv na kvalitu vzduchu, který dýcháme.
Pohlcování škodlivin
Zelená stěna pohlcuje škodlivé látky, které do ovzduší unikají z umělých materiálů jako jsou plasty, linolea, lepidla, barvy apod.